CZAS

 

WYNIKI - "Miãtczé Zlądowanié" Korne 2017


W dniu 16 września 2017 roku na lądowisku w Kornem k/Kościerzyny odbyły się już XI Zawody Szybowcowe na Celność Lądowania „Miatcze Zlądowanie” Korne 2017 o puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. Założeniem zawodów była przede wszystkim dobra zabawa, wymiana doświadczeń oraz spotkanie i poznanie pilotów oraz sympatyków szybownictwa.

Konkurencja polegała na lądowaniu szybowcem w wyznaczonym polu lądowania oraz zatrzymaniu się szybowca jak najbliżej wyznaczonego punktu tzn. centra, od którego robione były pomiary specjalistycznym sprzętem geodezyjnym. Najlepsze miejsca zajęli ci zawodnicy, którzy przy lądowaniu osiągnęli najmniejsze odległości od centra. Uczestnicy wykonali po jednym locie za wyciągarką na dwóch szybowcach typu Bocian.

Interregionalne zawody szybowcowe organizowane przez Kaszubskie Towarzystwo Lotnicze skupiły 18tu zawodników, w tym nie tylko z regionu pomorskiego, czyli z Aeroklubu Słupskiego i Gdańskiego oraz członków KTL-u oraz firmy SpaceryPoNiebie.pl, ale również ugościły uczestników będących przedstawicielami Aeroklubu Nadwiślańskiego z Grudziądza oraz Aeroklubu Pomorskiego z Torunia, a także przedstawiciela niemieckiego aeroklubu LSV Seligenstadt.

Pierwsze i trzecie miejsce zajęli przedstawiciele firmy SpaceryPoNiebie.pl, z wynikiem 30 i 38 punktów karnych. Natomiast drugie miejsce zajął zawodnik z Aeroklubu Nadwiślańskiego z wynikiem 32 punkty karne.

Samorząd Województwa Pomorskiego ufundował nagrody, w postaci pucharów oraz cennych nagród rzeczowych. Zakłady porcelany Lubiana obdarowała zwycięzców zestawami porcelany. Po zakończeniu konkurencji oraz rozdaniu nagród nastąpiła część nieoficjalna przy ognisku.

W tym roku zawodnikom dopisała piękna, słoneczna i bezdeszczowa pogoda.