CZAS

 

Administrator 04.09.2017r.


XI Szybowcowe Zawody na Celność Lądowania pod nazwą "Miãtczé Zlądowanié", pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.

Program zawodów:

  • rejestracja zawodników od godz. 09:00
  • odprawa godz. 09:30
  • początek konkurencji godz.  10:00
  • zakończenie zawodów i rozdanie nagród po lądowaniu ostatniego zawodnika około godz.   17:00
  • od około 18:00 ognisko

Loty wykonywane będą na dwuosobowym szybowcu z bezpiecznikiem (wymagana III klasa wyszkolenia), jedna kolejka plus dogrywka dla pięciu najlepszych.

 

Regulamin Szybowcowych Zawodów Na Celność Lądowania "Miãtczcé Zlądowanié" Korne 2017

1.Wpisowe dla uczestników zawodów wynosi 30PLN . Warunkiem uczestnictwa jest wpłacenie wpisowego.

2. Loty odbywają się zgodnie z wszystkimi obowiązującymi przepisami lotniczymi.

3. Obowiązuje jedna kolejka lądowań konkursowych, lub na życzenie zawodników dogrywka dla pierwszych pięciu najlepszych wyników i uznanie sumaryczne punktacji z dwóch prob. Starty odbywają się za wyciągarką.

5. Szybowiec zawodniczy będzie dwumiejscowy. Zabronione jest używanie hamulca głównego podwozia, kładzenie skrzydła na dobiegu, "żmijki", bujania sie w kabinie i innych nieuczciwych sposobów skrócenia lub wydłużenia dobiegu co jest równoznaczne z dyskwalifikacją zawodnika, lub dodatkowymi 1000 punktami karnymi.

6. Każdy zawodnik lata z instruktorem, albo pilotem bezpiecznikiem, lub bez - wg uznania przez instruktora nadzorującego loty.

7. W czasie konkurencji na podejściu zabronione są ślizgi i wszelkie niebezpieczne manewry. Wykonanie ich, nakaz radiowy lub przejęcie sterów przez instruktora jest równoznaczne z dyskwalifikacją zawodnika.

8. Każdy zawodnik ma prawo do wniesienia protestu.

9. Przy rozpatrywaniu kolejności trzech pierwszych miejsc, w przypadku uzyskania przez zawodników tej samej ilości punktów decyduje masa ciała zawodnika, przy czym wygrywa zawodnik cięższy.

10. Sprawy nieuregulowane przez niniejszy regulamin, będą rozstrzygane przez gremium złożone z sędziego i wybranych reprezentantów zawodników.

11. Kolejkę startowa ustala zebranie zawodników wg wybranego sposobu lub losowania. Wywołany z listy startowej zawodnik, który nie stawi się do szybowca jest przenoszony na koniec kolejki startowej,

12. Uczestnicy zawodów nie posiadający kwalifikacji lotniczych nie będą klasyfikowani w klasyfikacji generalnej.

13. Zawody mogą być przeniesione lub przerwane z powodu złej pogody, następnie w czasie dogodnym dalej kontynuowane.

Punktacja

1. Konkurencja rozpoczyna się w momencie rozpoczęcia manewru do lądowania

2. Obowiązuje jedno pole lądowania .

3. Konkurencja polega na wykonaniu jak najdokładniejszego lądowania w polu wyznaczonym czterema płótnami, z zatrzymaniem jak najbliżej wyłożonego "centra", przy czym "centro" zostanie wyznaczone przez pierwsze wzorcowe lądowanie wykonane przez instruktora.

4. Odległość miejsca zatrzymania szybowca określana jest przez pomiar odległości pomiędzy środkiem "centra" a noskiem dziobu szybowca. Pomiar odbywać się będzie elektronicznie dalmierzem lub taśmą mierniczą do celu przy nosku dzioba. Za każdy centymetr odległości zawodnik otrzymuje 1 punkt karny.  Przyrząd obsługiwać będzie wykwalifikowany geodeta.

5. Za niedolot (lądowanie przed dolnym ogranicznikiem) przyjmuje się dotknięcie ziemi jakąkolwiek częścią szybowca. Za lądowanie z niedolotem zawodnik otrzymuje dodatkowo 10.000 pkt.

6. Zakończenie dobiegu poza ogranicznikami, dowolną częścią szybowca, zawodnik otrzymuje 5.000 punktów karnych.

7. Zwycięża zawodnik, który otrzyma najmniejsza ilość punktów karnych.

Nagrody

Ufundowane przez Marszałka Województwa Pomorskiego

 

Zapraszamy, życząc udanej zabawy, celnych lądowań i tradycyjnie zdobycia najatrakcyjniejszych nagród.